Ozdoby z filcu na Wielkanoc – 3 pomysły na prace DIY

Aktualności 18 lutego 2021

Jeszcze do niedawna filc kojarzył nam się przede wszystkim z szarym i niezbyt atrakcyjnym wizualnie materiałem. Czasy te jednak mamy dawno za sobą, a filc przeszedł prawdziwą rewolucję. Dziś możemy bez problemu kupić filc w przeróżnych, zarówno intensywnych, jak i stonowanych kolorach. Daje to bardzo duże możliwości przy tworzeniu filcowych dekoracji wielkanocnych.

Ozdoby wielkanocne z filcu – co jest potrzebne, aby zrobić je samodzielnie?

Do stworzenia dekoracji z filcu na Wielkanoc będziemy potrzebowali oczywiście samego materiału. W naszym sklepie internetowym znajdziecie przeróżne filce i pianki przydatne przy tworzeniu takich wielkanocnych ozdób. Oferujemy filc w arkuszach A4 w około 30 różnych kolorach. Jeśli planujemy zrobić ozdoby z filcu na Wielkanoc, na pewno przyda nam się ten materiał w różnych odcieniach koloru zielonego, żółtego, a także w jasnych neutralnych kolorach jak beż, jasny brąz czy biel. 

Oprócz samego filcu będziemy potrzebowali jeszcze ostrych nożyczek lub opcjonalnie nożyka oraz kleju lub igły z grubszą nitką. Do filcu możemy użyć nietoksycznego białego kleju dla hobbystów, zbliżonego właściwościami do kleju do drewna. Opcjonalnie do klejenia poszczególnych elementów dekoracji z filcu możemy wykorzystać również pistolet do kleju na gorąco. Do ozdobienia naszych dekoracji wielkanocnych z filcu możemy użyć również zestawy kreatywne, które zawierają wiele gotowych elementów.

Pomysły na ozdoby wielkanocne ręcznie robione z filcu

Internet jest prawdziwą kopalnią pomysłów na dekoracje wielkanocne z filcu. Z całej masy wielkanocnych inspiracji wybraliśmy dla Was 3 najpopularniejsze wzory ozdób wielkanocnych z filcu.
 

Zające z filcu

Czym byłyby dekoracje wielkanocne bez zajączka… Jak zrobić zająca z filcu? Na wiele różnych sposobów! My wybraliśmy dla Was dwa pomysły na zajączki z filcu. Pierwszy to zając, którym możemy ozdobić świąteczny stół, okno lub komodę. Taki zajączek z filcu jest banalnie prosty. Wystarczy wyciąć kontur zająca z filcu, a następnie ozdobić go na przykład okiem z guzika lub kokardką z kawałka dopasowanej kolorystycznie wstążki. Jeśli mamy problem z narysowaniem konturów zajączka, możemy wydrukować sobie szablon na taką ozdobę wielkanocną i użyć go jako wzoru. 
zajace z filcu

Motyw zajączków z filcu możemy także wykorzystać do stworzenia wielkanocnej girlandy z filcu. Możemy powiesić ją na oknie lub na ścianie. Tworzymy szablon niewielkiego zajączka, a następnie wycinamy kilkanaście takich zwierzątek z filcu w różnych kolorach. Zajączki możemy ozdobić niewielkimi pomponami w miejscu ogona. Tak przygotowane elementy przyszywamy lub przyklejamy do kawałka jutowego, lub bawełnianego sznurka.

Wielkanoc – ozdoby z filcu w formie pisanek

Prawdziwym dekoracyjnym klasykiem Wielkanocy są oczywiście pisanki. Bez trudu możemy przygotować tego rodzaju ozdoby wielkanocne z filcu. Bardzo przydatne przy robieniu pisanek z filcu mogą być gotowe filcowe kwiatki czy inne ozdoby z zestawów kreatywnych. Takie detale mogą nam zaoszczędzić sporo pracy z wycinaniem. A wielkanocne ozdoby z filcu w kształcie pisanek mogą wyglądać na przykład tak: 

pisanki-wielkanocne-z-filcu

Dekoracje wielkanocne z filcu – jak zrobić dekoracje na świąteczny stół?

Ozdoby wielkanocne z filcu na stół to dosyć szeroka kategoria. Kilka pomysłów na takie dekoracje to:
 
  • Podkładki pod naczynia wycięte z zielonego filcu i imitujące świeżą trawę. 
  • Koszyczek wielkanocny z filcu, w którym na stole możemy umieścić na przykład pisanki. W takim filcowym koszyczku możemy też postawić doniczkę z rzeżuchą.
  • Małe filcowe zajączki lub kurczaczki przyklejone do długich, drewnianych patyczków do szaszłyków. Takie filcowe dekoracje możemy umieścić w wazonie lub na przykład wbić w wielkanocną babkę czy inne potrawy na świątecznym stole.
  • Osłonki na jajka z filcu, ozdobione oczywiście typowo wielkanocnymi motywami.
 

​To tylko kilka pomysłów, które możecie wykorzystać przy tworzeniu dekoracji z filcu na Wielkanoc. Jeśli chcecie zaoszczędzić czas, możecie również sprawdzić nasze filcowe zestawy kreatywne. Zawierają one zestaw gotowych elementów, pozwalających na stworzenie ciekawej filcowej dekoracji.