Niszczarki Fellowes – którą wybrać?

Aktualności 1 kwietnia 2021

Kolejne akty prawne dotyczące ochrony danych osobowych wprowadzają w życie coraz bardziej rygorystyczne zasady dotyczące przechowywania i obiegu dokumentów w firmie. Teraz już nie tylko korporacje, ale nawet niewielkie jednoosobowe firmy muszą przestrzegać tego rodzaju regulacji. Nic więc dziwnego, że systematycznie rośnie popularność takich urządzeń biurowych jak niszczarki do dokumentów.

Niszczarka do papieru – jaką wybrać?

 
Niszczarki do papieru możemy podzielić ze względu na kilka różnych kategorii. Najczęściej jednak te urządzenia biurowe dzielimy ze względu na to, w jaki sposób niszczą one dokumenty. Możemy więc wyróżnić niszczarki do papieru tnące w paski oraz niszczarki tnące w ścinki. W przypadku dokumentów o niewielkim stopniu tajności możemy zdecydować się na niszczarkę tnąca w paski. Są to zwykle urządzenia nieco tańsze. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że zawartość dokumentów będzie praktycznie niemożliwa do odtworzenia, powinniśmy wybrać niszczarkę do papieru tnąca w ścinki. 
 
To, jaką niszczarkę do papieru wybrać, zależy również od jej codziennego przeznaczenia. Należy zastanowić się, jakie dokumenty będziemy najczęściej utylizować. Jeśli będziemy niszczyć przede wszystkim papier uniwersalny w niewielkiej ilości, możemy zdecydować się na niedrogą niszczarkę do małego biura. Jeśli jednak będziemy regularnie niszczyć dokumenty zawierające zszywki, spinacze, warto pomyśleć o nieco bardziej wydajnym urządzeniu o większej mocy. Wiele z dostępnych na rynku urządzeń posiada również możliwości niszczenia dokumentów laminowanych, płyt CD czy kart kredytowych.
 
Wybierając niszczarkę do domu lub firmy, warto zwrócić jeszcze uwagę na takie parametry jak:
 
  • głośność pracy (mniejsze urządzenia nie powinny generować hałasu większego niż . 50 – 60dB),
  • pojemność kosza (wpływa na to, jak często musimy opróżniać kosz niszczarki),
  • okres gwarancji producenta (może być inny dla poszczególnych elementów niszczarki).
 

Niszczarki Fellowes

 
Jednym z czołowych producentów niszczarek do dokumentów jest obecnie firma Fellowes. Produkty firmy Fellowes usprawniają i optymalizują pracę w biurach na całym świecie już od ponad 100 lat. Obecnie to właśnie niszczarki Fellowes są sztandarowym produktem tej marki. Dziś, przygotowaliśmy dla Was krótkie porównanie dwóch modeli niszczarek Fellowes. 
 

Niszczarka Fellowes 75Cs – moc i niezawodność

 
Pierwsza z nich to niezwykle wydajna niszczarka Fellowes 75Cs, zdecydowanie jeden z najlepiej ocenianych modeli tego producenta. Niszczarka Fellowes 75Cs może niszczyć nawet 12 kartek na raz. Dodatkowo poradzi sobie bez problemu z niszczeniem dokumentów ze zszywaczami, a nawet płyt CD czy kart kredytowych. Jeżeli zastanawiacie się, jaką niszczarkę do papieru do 1000 zł wybrać do biura, to odpowiedzią może być właśnie Fellowes 75Cs. Urządzenie to sprawdzi się zarówno w średniej wielkości biurze, jak i w większych firmach. 


 

Niszczarka Fellowes 53C – dobra jakość za niższą cenę

 
Na potrzeby domowe lub małego biura lepszym wyborem będą jednak małe niszczarki do papieru. Dobrym przykładem takiego kompaktowego urządzenia do domu lub małego biura może być niszczarka Fellowes 53C. Mimo że jest to urządzenie przeznaczone do pracy o niskim natężeniu, to bez problemu radzi sobie ono z płytami CD, kartami kredytowymi czy drobnymi, metalowymi elementami jak spinacze czy zszywacze. Dodatkowym atutem niszczarki Fellowes 53C jest również niezwykle prosta i intuicyjna obsługa. Zachętą może być również dużo niższy koszt niszczarki Fellowes 53C od opisanego wcześniej modelu. Taką niszczarkę do małego biura możemy kupić za niecałe 500 zł. Na uwagę zasługuje również oferowana przez producenta gwarancja. Noże niszczarki objęte są aż 5-letnią gwarancją, a reszta urządzenia standardową 2-letnią gwarancją.
 

 
Te dwa modele to oczywiście tylko niewielka część oferty niszczarek Fellowes dostępnej w naszym sklepie. Nasi klienci równie chętnie sięgają po takie modele, jak niszczarka Fellowes 60Cs, Fellowes P–48C czy Fellowes M–7C.