Jak zapakować pieniądze na prezent?

Aktualności 6 kwietnia 2022

Jednym z najpopularniejszych prezentów, wręczanych z okazji urodzin, ślubu czy Bożego Narodzenia, są pieniądze. Zamiast nietrafionego upominku nasi bliscy mają bowiem możliwość kupienia sobie czegoś, co im się naprawdę podoba. Nierzadko jednak można spotkać się z opinią, że pieniądze w formie prezentu są bezosobowe i nie wyrażają żadnych emocji. Warto zatem zadbać o estetyczną oprawę upominku, która pokaże nasz wkład i zaangażowanie. Jak zapakować pieniądze na prezent?

Jak elegancko zapakować pieniądze?

Na pytanie, w co zapakować pieniądze na prezent, od razu nasuwa się jedna odpowiedź. Koperty ozdobne to sprawdzony sposób na przekazanie gotówki z okazji rozmaitych świąt i wydarzeń. Bogaty wybór kolorów i wzorów sprawia, że z łatwością znajdziemy odpowiednią papeterię np. na ślub, urodziny czy komunię świętą. To doskonałe rozwiązanie, jeśli nie wiemy, jak elegancko zapakować pieniądze, a przy tym nie mamy zbyt wiele czasu. Poza gotówką warto jednak umieścić w kopercie kartkę z życzeniami, która nada podarunkowi personalny charakter (sprawdź: Kartka imieninowa DIY - jak ją zrobić?). 
 
Jeśli jednak lubimy kreatywne rozwiązania, warto samodzielnie stworzyć wyjątkową oprawę do podarunku. Jak więc zapakować pieniądze na prezent? Istnieje wiele ciekawych, a zarazem prostych sposobów, które wywołają u nowożeńców czy solenizanta efekt zaskoczenia. 

W co zapakować pieniądze na prezent ślubny?

W zaproszeniach ślubnych bardzo często można natrafić na informację, że młoda para zamiast prezentów woli otrzymać gotówkę. Z uwagi na doniosły charakter tego wydarzenia, warto jednak pomyśleć nad ciekawym sposobem ich przekazania. Jak więc zapakować pieniądze na prezent ślubny? 
 
Możemy samodzielnie wykonać pudełko, pamiętając przy tym o starannym ozdobieniu jego ścianek (więcej: Jak zrobić pudełko na prezent?). Dobrze, jeśli wybrane artykuły dekoracyjne będą nawiązywać w pewien sposób do wspólnej historii czy zainteresowań nowożeńców. Spód pudełka możemy wyścielić ozdobnym siankiem lub suszonymi kwiatami, a do środka poza pieniędzmi włożyć także m.in. kartkę z gratulacjami, wino czy płytę z ulubioną piosenką czy filmem zakochanych. Każdy z banknotów możemy zwinąć w rulonik, a następnie przewiązać satynową wstążeczką.
 
W co jeszcze można zapakować pieniądze na prezent ślubny? Jeśli dysponujemy niewielkim, płaskim pudełkiem lub drewnianą skrzyneczką, wystarczy w ich wnętrzu ułożyć kredki owinięte banknotami. Na wewnętrznej stronie wieka należy wówczas umieścić kartkę z oryginalnymi życzeniami, które będą nawiązywać do zawartości, np. “Pokolorujcie sobie życie” czy “Od dziś życie nabiera barw”. 
 
Innym pomysłem, jak oryginalnie zapakować pieniądze na prezent, jest umieszczenie banknotów w jednorazowych strzykawkach. Następnie należy je ułożyć w estetycznym pudełku z żartobliwym podpisem “Zastrzyk gotówki”. Dodatkowo do każdej ze strzykawek możemy dodać etykietę z rymowankami lub hasłami np. “na wydatki żony” czy “na zachcianki męża”. 

Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy?

Coraz częściej gotówkę wręczamy również z okazji wigilii Bożego Narodzenia. Warto jednak zachować wyjątkową aurę i klimat tych świąt, dbając o odpowiednią oprawę podarunku. Jak więc zapakować pieniądze na prezent pod choinkę? Możemy w tym celu wykorzystać dużą, przezroczystą bombkę. Wystarczy, że starannie wyjmiemy z niej zawieszkę, a następnie przez otwór włożymy do środka banknoty. Możemy również wykorzystać artykuły kreatywne (m.in. brokaty, tasiemki czy wstążki), aby ozdobić bombkę. Dobrym pomysłem jest ułożenie jej w dekoracyjnym pudełku lub umieszczenie na jednej z gałązek choinki.  
 
Oczywiście istnieje wiele ciekawych pomysłów na to, jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy. Wystarczy sięgnąć po duży, ozdobny słój, a następnie wypełnić go do połowy wybranymi słodyczami (dobrze, aby ich opakowania odpowiadały świątecznej kolorystyce). Następnie włożyć kopertę z pieniędzmi i przykryć ją kolejną partią czekoladek czy cukierków. Wieko słoja warto przyozdobić przy użyciu kolorowej kokardy i bożonarodzeniowych zawieszek. Za pomocą kawałka papieru możemy również samodzielnie stworzyć bilecik, na którym zamieścimy wskazówkę, co skrywa zawartość naczynia. Jeśli tak zapakowany prezent chcemy wysłać naszym bliskim pocztą, to musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki (sprawdź: Jak zapakować paczkę do wysyłki?).

Jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka?

Dużo wątpliwości budzi również kwestia, jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka. Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy nasza pociecha odkłada gotówkę np. na nowy sprzęt sportowy. Jednocześnie chcemy jednak, aby moment ofiarowania podarunku wiązał się z efektem zaskoczenia. Zamiast użycia standardowej koperty powinniśmy zatem poszukać ciekawych pomysłów na to, jak zapakować pieniądze na prezent urodzinowy. Dla przykładu: możemy wykorzystać w tym celu jasne lub przezroczyste balony o średniej wielkości. Wystarczy, że przed ich nadmuchaniem włożymy do środka po jednym banknocie. Warto również zorganizować bardzo duży karton, w którym uda się nam ukryć balony z niespodzianką. Oczywiście papier ozdobny powinien nam posłużyć do udekorowania jego zewnętrznych ścianek.
 
Jeśli pakowanie prezentów nie sprawia nam przyjemności, to możemy sięgnąć po gotowe rozwiązania. Dobrym pomysłem będzie zakup tradycyjnej skarbonki np. w kształcie świnki, w której umieścimy ofiarowane pieniądze. To z pewnością przyciągnie uwagę dziecka i być może zachęci je także do oszczędzania, a tym samym właściwego zarządzania pieniędzmi w przyszłości. Decydując się na takie rozwiązania, warto jednak dodatkowo zakupić dekoracyjne torebki papierowe, które wpłyną na estetykę całej oprawy, a zarazem zabezpieczą skarbonkę przed niefortunnym stłuczeniem. 
 
Jak jeszcze ciekawie zapakować pieniądze na prezent? Możemy postawić na wariacje konwencjonalnych upominków. Wystarczy, że kupimy pudełko z czekoladkami i nieco zmodyfikujemy jego zawartość - zwinięte w ruloniki lub harmonijki banknoty zajmą miejsce niektórych słodkości. Pamiętajmy jednak o udekorowaniu bombonierki np. przy użyciu aksamitnej wstążeczki.

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent? 

Poza samą gotówką warto także ofiarować bliskim dawkę zdrowego śmiechu. Aby było to możliwe, wystarczy wykazać się znajomością drugiej osoby, a także odrobiną kreatywności. Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent? Jeśli solenizant jest miłośnikiem włoskiej kuchni, warto wybrać się do pobliskiej restauracji i zakupić pudełko do pizzy. Następnie musimy w jego wnętrzu ułożyć banknoty tak, aby razem tworzyły coś na kształt słynnego dania prosto z Italii. Aby przymocować je do spodu pudełka, wystarczy użyć na środku niewielkiego kawałka dwustronnej taśmy (pamiętajmy jednak, aby za mocno nie dociskać do niego pieniędzy). Z kolei na wewnętrznej części pokrywki możemy umieścić kartkę z życzeniami. 
 
Wybierając się na ślub, urodziny czy wigilijną kolację, warto wiedzieć, jak ciekawie zapakować pieniądze na prezent. Dzięki temu ofiarowany przez nas upominek na długo zapisze się w pamięci bliskiej nam osoby. Oczywiście to tylko niektóre z pomysłów, jak zapakować pieniądze na prezent. Dostęp do rozmaitych artykułów dekoracyjnych i kreatywnych narzędzi pozwala nam na tworzenie wielu ciekawych rozwiązań.