• Darmowa infolinia, zadzwoń do nas: +48 61 667 98 50 lub 784 954 541 w godz. 08:00 - 16.00
  • E-mail: biuro@maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl

Szkoła

Aktualności Szkoła 10 lutego 2021

Wiosenne prace plastyczne dla przedszkoli

Dłuższe dni i większa ilość światła słonecznego sprawiają, że wiosną mamy zdecydowanie więcej energii. Dotyczy to również dzieci w wieku przedszkolnym, które po długiej zimie energia wręcz rozpiera. Warto więc przygotować dla przedszkolaków interesujące prace plastyczne, które zaangażują dzieci i dodatkowo pozwolą na rozwój umiejętności manualnych i wyobraźni. W związku z tym mamy dla Was dzisiaj pomysłów na wiosenne prace plastyczne dla przedszkoli. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 18 lutego 2021

Ozdoby z filcu na Wielkanoc – 3 pomysły na prace DIY

Jeszcze do niedawna filc kojarzył nam się przede wszystkim z szarym i niezbyt atrakcyjnym wizualnie materiałem. Czasy te jednak mamy dawno za sobą, a filc przeszedł prawdziwą rewolucję. Dziś możemy bez problemu kupić filc w przeróżnych, zarówno intensywnych, jak i stonowanych kolorach. Daje to bardzo duże możliwości przy tworzeniu filcowych dekoracji wielkanocnych.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 10 marca 2021

Papierowe dekoracje wielkanocne – jak zrobić z dzieckiem w domu?

Wielkanoc, podobnie jak Boże Narodzenie, to świetna okazja, żeby zaangażować dziecko w przygotowanie własnoręcznie wykonanych świątecznych dekoracji DIY. Jest to sposób na kreatywną zabawę, który pozwoli dziecku rozwijać umiejętności manualne, wyobraźnię i zmysł artystyczny. Przygotowane w ten sposób wielkanocne ozdoby z papieru mogą posłużyć do udekorowania domu lub jako prezenty dla najbliższych. Dziś mamy dla Was kilka pomysłów na proste, ale kreatywne dekoracje wielkanocne z papieru.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 10 marca 2021

Proste prace plastyczne dla żłobków na wiosnę

Zajęcia plastyczne odgrywają bardzo dużą rolę w rozwoju dzieci w wieku żłobkowym. W przypadku 2–3 latków prace plastyczne wpływają na poprawny rozwój tak zwanej małej motoryki (praca dłoni i palców). Zajęcia plastyczne dla dzieci w żłobku pomagają również rozładować napięcie i wzbudzają pozytywne emocje. Nie zapominajmy również, że proste prace plastyczne dla dzieci kształtują ich zmysł estetyczny i wrażliwość. Sprawdźmy więc dziś, jakie proste prace plastyczne dla żłobka możemy zaproponować dzieciom w czasie zbliżającej się wiosny.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 15 kwietnia 2021

Co na biurko dla dziecka? Sposoby na lepszą organizację nauki

Odpowiednio zorganizowane miejsce do nauki jest niezbędne w przypadku dziecka w wieku szkolnym. Jednak biurko dla dziecka warto przygotować już nieco wcześniej, gdy dziecko jest w przedszkolu. Dzięki temu będzie miało ono swoją przestrzeń, którą wykorzystać można nie tylko do nauki, ale też do różnego rodzaju prac plastycznych i zabaw kreatywnych. Dziś sprawdzimy, jaka powinna być odpowiednia organizacja biurka dziecka.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 21 kwietnia 2021

Jak zrobić laurkę na Dzień Matki? 4 sposoby!

Szukacie pomysłu na kreatywną laurkę na Dzień Matki? Zapraszamy do naszego dzisiejszego poradnika, w którym przygotowaliśmy dla Was 4 oryginalne pomysły na to, jak można z dziećmi wykonać kreatywne laurki dla mamy.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 5 maja 2021

Jak zrobić prezent na Dzień Ojca? Pomysły na prace kreatywne

Serce nawet największego twardziela rozpuści się jak masło na widok własnoręcznie wykonanego prezentu na Dzień Ojca. To jedna z tych okazji, przy których dużo ważniejsze od wartości materialnych są kwestie sentymentalne i pomysł na prezent. Dziś mamy dla Was kilka pomysłów na kreatywne prezenty na Dzień Ojca DIY, które dzieci mogą z niewielką pomocą mamy wykonać przy tej okazji.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 21 maja 2021

Jak robić ładne notatki? Porady dla uczniów i studentów!

Przejrzyste i czytelne notatki to dla wielu uczniów i studentów podstawowy materiał do nauki. Sztuka robienia notatek staje się szczególnie ważna na wyższym stopniu edukacji. Na studiach to właśnie notatki zastępują często kosztowne lub trudno dostępne podręczniki. Dziś zapraszamy więc do naszego poradnika na temat tego, jak robić ładne notatki na studiach i w szkole.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 26 maja 2021

Jak ładnie pisać? Kaligrafia jako sposób na wolny czas w domu

Kaligrafia to powoli ginąca sztuka, o której coraz częściej zapominamy w erze wszechobecnych tabletów, smartfonów i laptopów. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że umiejętność ładnego odręcznego pisania może być nie tylko naszą wizytówką, ale również przydatną umiejętnością i sposobem na spędzenie wolnego czasu.

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 11 czerwca 2021

Jak zrobić dyplom dla ucznia?

Zakończenie roku szkolnego, konkurs recytatorski, olimpiada matematyczna czy szkolne zawody sportowe. To tylko kilka okazji, przy których spersonalizowany dyplom będzie wyrazem uznania i miłą niespodzianką dla ucznia. Jak zrobić dyplom dla ucznia? Czy skorzystać z gotowego wzoru, czy zaprojektować całość samodzielnie? Dziś mamy dla Was kilka prostych porad na temat tego, jak zrobić dyplom. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej
Aktualności Szkoła 24 czerwca 2021

Kartka imieninowa DIY – jak ją zrobić?

Własnoręczne wykonanie kartki imieninowej czy urodzinowej to nie tylko świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Jeśli lubimy prace plastyczne, taką kartkę możemy wykonać również samodzielnie i podarować ją komuś bliskiemu przy specjalnej okazji. W dzisiejszym mini poradniku mamy dla Was kilka wskazówek na temat tego, jak zrobić kartkę imieninową DIY i co będzie nam do tego potrzebne. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej