• Darmowa infolinia, zadzwoń do nas: +48 61 667 98 50 lub 784 954 541 w godz. 08:00 - 16.00
  • E-mail: biuro@maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl

Warto przeczytać

Jak malować akwarelami? Poradnik dla nauczycieli

Aktualności Szkoła 8 września 2021

Zajęcia plastyczne to nie tylko doskonała okazja do przerwania szkolnej rutyny, ale i skuteczny sposób na rozwój wyobraźni i zainteresowań uczniów. Warto zatem, aby opanowali oni podstawy malowania akwarelami, gdyż technika ta pozwala na puszczenie wodzy fantazji oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Ponadto, nie wymaga zakupu drogich materiałów i przyborów malarskich. O zakupie jakich artykułów plastycznych należy pamiętać? I co najważniejsze: jak malować akwarelami krok po kroku?

czytaj więcej

Jak wybrać kredki do rysowania?

Aktualności Szkoła 8 września 2021

Wybór odpowiedniego zestawu kredek dla dzieci może skutecznie zachęcić je do dalszego rysowania. Te z kolei wpływa korzystnie na rozwój zdolności manualnych i kreatywnego myślenia. Co więcej, zamiłowanie do rysowania w okresie dzieciństwie może stanowić pierwszy krok na drodze artystycznej kariery. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta artykułów plastycznych, stąd też ich wybór może przysporzyć niemałych problemów. Czym się kierować, szukając zestawu dla dzieci, a na co zwrócić uwagę kupując profesjonalne kredki do rysowania?

czytaj więcej

Jak wspierać naukę pisania u dzieci?

Aktualności Szkoła 8 września 2021

Nauka pisania to jeden z pierwszych, a zarazem najważniejszych elementów w wieloletniej edukacji dziecka. Co istotne, proces przyswajania tej umiejętności zaczyna się na długo przed pójściem do szkoły i ma związek z prawidłowym rozwojem motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dlatego każdy rodzic powinien wiedzieć, jak pomóc dziecku w nauce pisania, tak, aby opanowało ono zasady kaligrafii i wystrzegało się błędów ortograficznych.

czytaj więcej

Jak długo przechowywać dokumenty w firmie?

Aktualności Biuro 19 sierpnia 2021

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z obowiązkiem przechowywania określonych dokumentów przez dłuższy czas. Obowiązek ten nakładają na nas różnego rodzaju przepisy, które powinien znać każdy przedsiębiorca. Przygotowaliśmy dla Was zestaw podstawowych informacji na temat tego, jak długo przechowywać dokumenty w firmie i jak powinna przebiegać archiwizacja dokumentów w firmie.

czytaj więcej

Co kupić do liceum? 4 najważniejsze kategorie

Aktualności Szkoła 10 sierpnia 2021

Przed nami nadal kilka tygodni wakacji, jednak nowy rok szkolny zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli Wasze dziecko zaczyna w tym roku naukę w szkole średniej, to warto zacząć myśleć o tym, co kupić do liceum i co koniecznie musi się znaleźć w wyprawce do 1 klasy liceum.

czytaj więcej

Jaki tornister dla pierwszoklasisty?

Aktualności Szkoła 10 sierpnia 2021

Tornister dla pierwszoklasisty to najważniejszy element szkolnej wyprawki. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki kupić tornister dla pierwszoklasisty, żeby był funkcjonalny, a przy tym nie obciążał kręgosłupa dziecka. W związku z tym, że nowy rok szkolny zbliża się dużymi krokami, postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

czytaj więcej

Co powinna zawierać wyprawka do szkoły?

Aktualności Szkoła 10 sierpnia 2021

Wakacje zbliżają się do półmetka, co oznacza, że czas najwyższy zająć się kompletowaniem wyprawki do szkoły. Lista ta jest zdecydowanie dłuższa niż wyprawka dla przedszkolaka. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was poradnik, na temat tego, co musi znaleźć się w szkolnej wyprawce i o czym nie możemy zapomnieć. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Scrapbooking - jak zacząć?

Aktualności Szkoła 21 lipca 2021

Szukasz nowego hobby? Lubisz kreatywne zajęcia i pracę z papierem? Jeśli tak, to, scrapbooking może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dla wszystkich zainteresowanych taką formą spędzania wolnego czasu postanowiliśmy napisać kilka słów na temat tego, czym jest scrapbooking i jak zacząć przygodę z tym twórczym hobby.

czytaj więcej

Co można zrobić z filcu? 4 pomysły na wolny czas

Aktualności Szkoła 14 lipca 2021

Kiedyś szary i nijaki, dziś dostępny we wszystkich kolorach tęczy filc podbija nasze serca. Ten ekologiczny materiał cieszy się bardzo dużym powodzeniem i jest wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Dziś postanowiliśmy napisać kilka słów o tym, co można zrobić z filcu i jak wykorzystać ozdoby z filcu. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej