• Darmowa infolinia, zadzwoń do nas: +48 61 667 98 50 lub 784 954 541 w godz. 08:00 - 16.00
  • E-mail: biuro@maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl

Warto przeczytać

Ile pracodawca płaci za pracownika?

Aktualności Biuro 22 czerwca 2022

Rozwój firmy wiąże się zwykle z koniecznością powiększenia zespołu o nowych specjalistów, pozyskiwanych w procesie rekrutacji. Warto wówczas zorientować się, jaki jest koszt całkowity zatrudnienia pracownika. Może on bowiem się różnić, w zależności od rodzaju umowy, w oparciu o którą nawiązano współpracę. Dlatego też w tym tekście odpowiadamy na pytanie: ile pracodawca płaci za pracownika?

czytaj więcej

Szkolenie BHP. Co ile lat?

Aktualności Biuro 8 czerwca 2022

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest stworzenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w swoim zakładzie. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami zobligowany jest on także do organizowania szkoleń BHP dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Co istotne, taki kurs należy powtarzać w określonych odstępach czasu, których długość zależy od rodzaju zajmowanego stanowiska. Brak zastosowania się do tego wymogu może bowiem skutkować wysoką grzywną. Na pewno więc warto znać dokładną odpowiedź na pytanie, co ile lat organizować szkolenia BHP?

czytaj więcej

Przechowywanie dokumentacji pracowniczej. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Aktualności Biuro 6 czerwca 2022

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pracodawca ma obowiązek prowadzenia oraz odpowiedniego przechowywania dokumentacji pracowniczej. W ostatnich latach doszło jednak do istotnych zmian w tym zakresie. W zależności od daty nawiązania stosunku pracy okres przechowywania dokumentacji pracowniczej wynosi 10 lub 50 lat. Co więcej, pracodawca może również decydować o zmianie formy prowadzenia akt osobowych. Co należy wiedzieć o przechowywaniu dokumentacji pracowniczej?

czytaj więcej

Kiedy odprawa dla pracownika?

Aktualności Biuro 6 czerwca 2022

Z uwagi na złą sytuację ekonomiczną przedsiębiorcy mogą być zmuszeni m.in. do likwidacji stanowisk w swojej firmie. W takim przypadku zwolnione osoby mogą ubiegać się o odprawę z pracy, która stanowi formę rekompensaty pieniężnej za rozwiązanie umowy z przyczyn od nich niezależnych. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Ponadto, wysokość odprawy dla pracowników może zależeć od liczby przepracowanych lat oraz wartości wynagrodzenia. O czym należy pamiętać w ramach przyznawania tego typu rekompensaty? Odpowiadamy!

czytaj więcej

Jak zrobić pompon?

Aktualności Szkoła 18 maja 2022

Pompony mogą przybierać różne formy – od tych kojarzonych z występami cheerleaderek, po te przeznaczone do gustownego dekorowania domu. Jednak niezależnie od typu pomponu, ich generalna struktura pozostaje niezmienna. Dla miłośników i miłośniczek puszystych ozdób i szeleszczących kul, postanawiamy nieco przybliżyć temat na naszym blogu – szczególnie w kwestii własnoręcznego wykonania pomponu. Zatem jak zrobić pompon, dowiecie się z lektury dzisiejszego artykułu – zapraszamy!

czytaj więcej

Ewidencja przychodów – jak wypełnić?

Aktualności Biuro 12 maja 2022

Ewidencja przychodów wydaje się zmorą każdego przedsiębiorcy. Detaliczna poprawność i skrupulatność potrafią dać się we znaki nawet najpilniejszym inwestorom. Zatem jak prowadzić ewidencję przychodów, żeby móc przy tym spać spokojnie? Wszystkie osoby zainteresowane tematem, zachęcamy do uważnej lektury!

czytaj więcej

Jak zrobić drzewo genealogiczne?

Aktualności Szkoła 9 maja 2022

Poszukiwanie rodzinnych korzeni ściśle wiąże się z metaforyką dendrologiczną. Dlatego nic dziwnego, że dzieje naszych przodków staramy się wpisać w porządek drzewa genealogicznego. Nawet poglądowy schemat koligacji rodzinnych może nakreślić nam historię rodziny, w której skrywają się odpowiedzi na wiele aktualnych pytań. Stąd też warto dociekać swoich korzeni, zwłaszcza w wyjątkowych formach. W artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na to, jak zrobić drzewo genealogiczne w przejrzystej i estetycznej formie. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

Jak zrobić kotylion?

Aktualności 9 maja 2022

Kotyliony zdobią odświętne stroje Panów i Pań podczas rozmaitych okazji. Kotyliony przypinane są podczas różnego rodzaju balów, studniówek, wesel, imprez karnawałowych, ale współcześnie także i w trakcie ważnych świąt państwowych, ponieważ kotylionami zaczęto nazywać również kokardy narodowe. Stąd biało-czerwone kotyliony stały się niemal nieodłącznym elementem galowej garderoby. Popularność kotylionów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się wykonać kotylion DIY, zamiast kupować gotowy produkt w sklepie. Włożone w jego przygotowanie trud oraz serce przydają ozdobie dodatkowego znaczenia dla osoby noszącej kotylion. Dlatego w dzisiejszym artykule przybliżymy, jak zrobić kotylion, krok po kroku. Zachęcamy do lektury oraz samodzielnych prób wykonania.

czytaj więcej

Jak napisać list oficjalny?

Aktualności Biuro 8 kwietnia 2022

List oficjalny jest jedną z najczęściej stosowanych form wypowiedzi pisemnej, która znajduje zastosowanie m.in. w korespondencji służbowej czy urzędowej. Opanowanie zasad jego tworzenia przydaje się zatem w wielu codziennych sytuacjach. Ponadto, umiejętność ta jest również weryfikowana przez nauczycieli w ramach zajęć z języka polskiego. Jak napisać list oficjalny, aby spełniał on wszelkie wymogi?

czytaj więcej