• Darmowa infolinia, zadzwoń do nas: +48 61 667 98 50 lub 784 954 541 w godz. 08:00 - 16.00
  • E-mail: biuro@maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl
Maxibiuro.pl

Warto przeczytać

Jak zaadresować list?

Aktualności Biuro 8 grudnia 2021

Pomimo tego, że dzięki rozwojowi cyfryzacji komunikujemy się głównie za pośrednictwem internetu, nadal istnieje wiele sytuacji, gdy konieczne jest wysłanie listu w tradycyjnej formie. Z częstymi wizytami na poczcie muszą liczyć się m.in. osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Warto zatem wiedzieć, jak zaadresować list, aby przesyłka dotarła szybko i sprawnie do odbiorcy. Co dokładnie powinno znaleźć się na kopercie? I o czym należy pamiętać w trakcie adresowania listu?

czytaj więcej

Przepiśnik – jak go zrobić?

Aktualności Szkoła 8 grudnia 2021

Niejeden miłośnik gotowania marzy o praktycznym przepiśniku, w którym będzie gromadzić ulubione receptury lub autorskie pomysły na dania i desery. Wpływa on korzystnie na organizację pracy w kuchni, a także pozwala ocalić rodzinne przepisy od zapomnienia. Zamiast jednak korzystać z gotowych rozwiązań dostępnych w sklepie, warto stworzyć go samodzielnie. W tym celu wystarczy sięgnąć po podstawowe artykuły papiernicze i efektowne ozdoby. Jak zrobić przepiśnik?

czytaj więcej

Jak drukować z telefonu?

Aktualności 21 października 2021

Nie ma wątpliwości, że smartfony pełnią w naszym życiu coraz więcej funkcji: od codziennej komunikacji, przez dokonywanie płatności, po robienie wysokiej jakości zdjęć. Z uwagi na doskonałe parametry aparatu oraz wzrost pojemności pamięci wewnętrznej urządzenia te nierzadko zastępują laptopy. Warto zatem wiedzieć, jak drukować z telefonu m.in. ulubione fotografie czy ważne dokumenty. Na szczęście, za sprawą rozwoju technologii cały ten proces jest niezwykle prosty. Co musimy wiedzieć o drukowaniu z telefonu?

czytaj więcej

Pieczątka firmowa – co powinna zawierać?

Aktualności Biuro 21 października 2021

Pomimo tego, że polskie prawo nie nakłada obowiązku posiadania pieczątki firmowej, to w praktyce jej brak może okazać się wyjątkowo uciążliwy. Okazuje się ona niezwykle przydatna w trakcie dopełniania procedur w banku czy w Urzędzie Skarbowym, a nierzadko jest również nośnikiem ważnych informacji dla potencjalnego klienta. Warto zatem wiedzieć, co powinna zawierać pieczątka firmowa, aby skutecznie ułatwiała prowadzenie biznesu, a zarazem wpływała korzystnie na profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa.

czytaj więcej

Kalendarz nauczyciela - jak go wykorzystać?

Aktualności Szkoła 19 października 2021

Praca z uczniami wymaga przemyślanej organizacji zajęć oraz konieczności dotrzymywania rozmaitych terminów. Warto zatem wyposażyć się w funkcjonalny kalendarz dla nauczyciela, który pozwala na zapisywanie ważnych informacji oraz zaplanowanie działań w ciągu miesiąca i całego roku. Obecnie w sprzedaży dostępny jest szeroki wybór tego typu organizerów, dlatego warto przemyśleć wybór najlepszego rozwiązania. Czym powinien wyróżniać się kalendarz nauczycielski i jak wykorzystać go na co dzień w pracy?

czytaj więcej

Jak prowadzić ewidencje czasu pracy?

Aktualności Biuro 19 października 2021

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pracodawca ma w obowiązku prowadzenie ewidencji czasu pracy. Służy ona prawidłowemu ustaleniu wynagrodzenia oraz innych świadczeń np. wypłaty dodatków za nadgodziny. Nieprowadzenie ewidencji godzin pracy zagrożone jest wysoką karą grzywny w wysokości od 1000 do 30 000 zł. Warto więc wiedzieć, co dokładnie wchodzi w skład tego typu dokumentacji, zwłaszcza, że na jej temat pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

czytaj więcej

Drukowanie zdjęć w domu. Jak u fotografa!

Aktualności Biuro 18 października 2021

Dzięki aparatom w smartfonach każdego dnia mamy okazję do robienia wysokiej jakości zdjęć. Niestety, coraz rzadziej decydujemy się na wywołanie cyfrowych fotografii, które zalegają w pamięci telefonu lub na dysku komputera. Warto zatem rozważyć drukowanie zdjęć w domu, które pozwoli nam m.in. na dużą oszczędność czasu. Musimy jednak pamiętać, że od wyboru sprzętu i papieru fotograficznego zależy jakość wywołanych fotografii. Jak wydrukować zdjęcia w domu?

czytaj więcej

Jak skutecznie się uczyć?

Aktualności Szkoła 18 października 2021

Przygotowania do sprawdzianu, a co za tym idzie, konieczność opanowania obszernego materiału, mogą okazać się dużym wyzwaniem dla niejednego ucznia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja nauki, która wymaga wyrobienia dobrych nawyków oraz doboru określonych strategii. Dodatkowo stanowi ona doskonałe rozwiązanie w przypadku problemów z koncentracją i zapamiętywaniem nowych informacji. A zatem: jak skutecznie uczyć się w domu?

czytaj więcej

Oferta handlowa – jak ją przygotować i zaprezentować?

Aktualności Biuro 18 października 2021

Pozyskiwanie lojalnych klientów i tworzenie z nimi trwałych relacji to główne zadanie działu sprzedaży. Kluczowa w tej kwestii okaże się prawidłowo przygotowana oferta handlowa, która powinna zainteresować odbiorcę, a tym samym wyróżnić firmę na tle konkurencji. Poza treścią dokumentu, warto również zwrócić uwagę na aspekty wizualne samej prezentacji. Co powinna zawierać oferta handlowa? I jak ją skutecznie zaprezentować?

czytaj więcej